yalansavar

22 cm.lik prenses asası pedofili sembolü mü içeriyor?

Korku her dönemde prim yaptı, şu anda da yapıyor. Hem de şu dünyada uğruna her şeye katlanabileceğimiz varlıklar üzerinden pompalanıyor korku. Bunun en üzücü tarafı da milyonlarca insandan destek buluyor ve sahibine para kazandırıyor. 
***
Paylaşan kişi çocuk, eğitim, psikoloji gibi alanlarda o kadar cahil ki basit bir oyuncağın basit bir parçasının o oyuncakla oynayan çocuğun bilinçaltında yer edip ileride onu “childlover”lara, “girllover”lara meyilli yapacağını zannediyor. 
***
Bakın bu ve benzeri oyuncaklarla oynayan hiçbir çocuk büyüdüğünde “aaaa bu işareti hatırlıyorum, bu amca iyi bir amca o zaman” deyip koşup kollarına atlamayacak. Bilinçaltında o işler öyle yürümüyor. Her şeyden önce bir şeyin orada yer etmesi için o şeye eşlik eden olumlu ya da olumsuz yoğun bir duygu gerekiyor. Ayrıca o yoğun duyguyu tekrar tekrar yaşaması gerekiyor ki bir şeyler oraya kazınsın, yıllar sonra herhangi bir anda ya da durumda kendini hatırlatsın. 

(Duygularına hitap eden somut olaylar gerekli yani.)
***
Bu arkadaşın (kim olduğunu tahmin edebilirsiniz) paylaştığı şeyde böyle bir şey mümkün olabilir mi? Artı, çocuğun çevresinde milyon tane olay yaşanıyor olumlu olumsuz, basit plastik .oktan bir oyuncak bunca şeyin arasında bilinçaltına yerleşmek için kendine yer bulabilir mi sizce? (Oyuncağın içinden kobra ya da tarantula çıkarsa bu gayet mümkün, öyle bir durumda bir daha eline buna benzer bir şey alamayabilir. Bakın, bu somut bir şey.)
***
Ek olarak fbi belgesi diye paylaştığı belgeyi araştırdım, bulamadım. Sadece wikileaks bir belge paylaşmış fbi kaynaklı olduğunu iddia etmiş. Onun dışında bir şey yok (ya da ben bulamadım). 
Bir de böyle insanlar kendilerine bir mürit ordusu yaratıyorlar. Sosyal medya müritliği çok tehlikeli çünkü liderleri gibi düşünmeyeni yok etmeye bile yeltenebiliyorlar. Yorumlarda sadece iki kişi bu paylaşımı saçma bulmuştu, onları da paylaştım. 
Bir de “oyuncağın öte tarafı zaten malum” yazmış. İma ettiği şeyse sap kısmının penise benzemesi 😱

Bir de “oyuncağın öte tarafı zaten malum” yazmış. İma ettiği şeyse sap kısmının penise benzemesi 😱 
Kafayı yediler. Büyük resmi gösterip sırrı ifşa edecekler diye akıllarını yitirdiler. 
Bunların bir önceki versiyonu neydi hatırlıyor musunuz? 
“Dünyayı beş aile yönetiyor” 😅

bu yazıyı paylaş: